0542 542 7484
Girne mah Yunus Emre cad 6007 sok no 34/b Kahta/Adıyaman
çelikhan tütünü sert içim

Sert Tütün Nasıl Yumuşatılır?

Nasıl her sigara farklı sertlikte oluyorsa tütünler de aynı şekilde farklı sertliklerde olabiliyor. Damak tadınıza en uygun tütünü bulmak biraz zaman alabilir. Tabii bizden sipariş verirseniz önceden içtiğiniz sigarayı söylemeniz yeterli olacaktır. İçtiğiniz sigaraya en yakın tatta tütün gönderiyoruz.

Başka yerden tütün aldığınızı varsayalım. Tütün size sert geldi ise bazı işlemler sonucunda tütünü yumuşatabilirsiniz. En kolay olanı hafif bir tütün ile karıştırmaktır. Tütüncünüzden en hafif kıvamda bir tütün alın ve sert olan tütünle homojen bir şekilde karıştırın. Bu işlem sonrasında daha hafif bir tütün elde etmiş olacaksınız. Unutmadan söyleyelim. Eğer elinizde bulunan sert tütün, Adıyaman Tütünü ise alacağınız hafif tütün de Adıyaman Tütünü olsun. Başka bir tütün ile karıştırırsanız tadı bozulabilir.

Diğer bir yöntem ise tütünü nemlendirmektir. Eğer tütününüz çok kuru ise içimi sert olur. Bu yüzden tütünün biraz nemli olması daha iyi olacaktır. Fakat tütünü fazla nemlendirirseniz de kısa bir sürede bozulmasına neden olabilirsiniz. Daha önce tütün saklama ve nemlendirme konusunu ayrıntılı bir şekilde yazdık. Buradan okuyabilirsiniz: Tütün Nasıl Saklanır?

Sert tütünü yumuşatma konusunda aklınıza takılanları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adiyaman Tutunu